Od 17.6.2024 do odvolání z důvodu nemoci není možný OSOBNÍ ODBĚR V PROVOZOVNĚ VE VELIMI 

a OSOBNÍ ODBĚR VE VÝDEJNÍM MÍSTĚ ŘÍČANECH - VODĚRÁDKÁCH.

Objednávky budou vyřizovány průběžně spolupracující firmou a pouze zasílány na doručovací adresu.

Domů / Novinky / Postup při výměně prasklého skla
Potřebujete poradit?

Volejte Po-Pá, 10:00-17:00nebo pište SMS na: 

 

+420 605 781 996

 

 

rádi Vám poradíme!

 

 
123sklo.cz na Firmy.cz
Heureka a Firmy
Heureka.cz - ověřené hodnocení obchodu 123sklo.cz
 
 
 

123sklo.cz na Firmy.cz

Odběr novinek

Postup při výměně prasklého skla

 • Nejprve musíme vyjmout poškozené sklo z rámu dveří. Je nutné povolit upevňovací šroubky či matky, které drží plechové příchytky. Doporučuji šroubky očistit od hrubých nečistot drátěným kartáčem a následně nastříkat přípravek na uvolňování zarezlých spojů. Přípravek necháme dostatečnou dobu působit a po té se pokusíme spoje uvolnit. Postupujeme velmi opatrně, protože je materiál teplotou zeslaben a silou můžeme šroubky hravě utrhnout.
 • Po demontáži šroubků a vlastních příchytek očistíme rám od původního těsnění a nečistot. V místě, kde bylo ploché, případně kulaté těsnění (záleží na typu kamen nebo vložky) pod krbovým sklem, rám ještě odmastíme standardním odmašťovacím přípravkem (technický benzín). 
 • Na rám dveří nalepíme nové těsnění, které můžete zakoupit v našem eshopu. Ve většině případů se používá tzv. ploché samolepící těsnění, které nalepíme na rám dveří. U některých výrobků je použito kulaté těsnící šňůry, tu je možno přilepit v případě potřeby vysokoteplotním lepidlem v aplikačním balení 23 g. Toto balení vystačí na jedny standardně velká dvířka. Lepidlo je také v naší nabídce, viz odkaz https://www.123sklo.cz/barvy-a-chemicke-pripravky/promat-k84-lepidlo-23-g.html
 • POZOR, LEPIDLO NENÍ URČENÉ K LEPENÍ SKLA, NÝBRŽ POUZE K PŘILEPENÍ TĚSNĚNÍ NA KOVOVÝ DÍL KAMEN NEBO VLOŽKY! Lepidlo nesmí přijít do přímého styku se sklem, jinak hrozí prasknutí skla!
 • Dalším krokem při výměně je vlastní montáž nového skla. Sklo musí mít dostatečnou vůli mezi úchyty případně mezi šroubky. Záleží na vlastním provedení od výrobce. Doporučená vzdálenost od pevné zarážky je na každé straně cca 2 mm. 
 • Sklo nesmí být nikdy mezi úchyty úplně přesně!!
 • Tepelná roztažnost skla je velmi malá na rozdíl od kovového rámu dveří. Při nedodržení dilatační spáry dojde k následnému poškození - prasknutí nového skla. 
 • Na příchytky doporučuji nalepit potřebné kousky těsnícího pásku tak, aby na sklo dosedaly těsněním. Zkorodované a jinak poškozené šroubky či matky doporučuji vyměnit za nové. 
 • Nyní to nejdůležitější, sklo nikdy neutahujeme silou, ale velmi s citem. Sklo se nám nesmí v rámu "klepat", ale musíme s ním dokázat posunout do stran. Tím zajistíme, že bude moci pracovat vůči roztažnosti kovového rámu dveří.
Nové sklo nemůže prasknout z důvodu kvality, ale pouze z následujících příčin:
 • neopatrná manipulace s krbovým nářadím
 • na sklo se při hoření svalí špalek dřeva
 • sklo bylo neodborně namontováno a byly ponechány původní ztvrdlé těsnící pásky nebo šňůry
 • nebyly dodrženy dilatační spáry mezi sklem a pevnými částmi rámu
 • nesprávným používáním topidla (kamen, krbové vložky), a to zejména nedostatečným přívodem vzduchu do topeniště a k následnému "bouchnutí kamen nebo vložky". Při nedokonalém hoření se hromadí plyny, které se následně vznítí a dojde k výbuchu. Vzniklý tlak poškodí (rozbije) v lepším případě pouze sklo. V horším případě může dojít i k trvalému poškození (roztržení) topidla.
© Používáme oXyShop Nastavení cookies